Гідрофобізація фасаду - це обробка його поверхні спеціальним складом (гідрофобізатором) з метою надання матеріалу водовідштовхувальних властивостей із збереженням паропроникності. Після такої обробки поверхні стін утворюється плівка. Паропроникність матеріалів, підданих гідрофобізації, принципово відрізняє цей вид захисту стін від гідроізоляції, яка закупорює пори, фасади з гідроізоляційним шаром «не дихають».
Додаткові переваги гідрофобізації
- підвищення стійкості по відношенню до дії хімічно агресивних речовин;
- попередження появи висолів;
- надання антибактеріальних, антигрибкових властивостей;
- захист від бруду, олій;
- уповільнення процесу руйнування матеріалу стін;
- покращення зовнішніх характеристик;
- спрощення догляду фасадів.
Три способи гідрофобізації
- Поверхнева – нанесення гідрофобізатора на готові оздоблені стіни.
- Об'ємна - внесення гідрофобізуючого засобу в матеріал у процесі виробництва (наприклад, при виготовленні цегли) або всередину ін'єкційним методом. При другому варіанті в стінах просвердлюють отвори, вводять в них засіб, потім отвори закладають.
- Комбінована - оптимальний спосіб, поєднання двох варіантів обробки: поверхневої та об'ємної.
Важливо розуміти, що гідрофобізації має передувати очищення фасаду.
Область застосування: навіщо застосовується методика гідрофобізації
Ознаки, за якими можна визначити, що поверхня стін вимагає гідрофобізації: поява висолів, вологих і брудних плям, плісняви, краплі води, що виступають. Водовідштовхувальним просоченням обробляють такі види матеріалів фасадів:
- цегла;
- штукатурка;
- дерево;
- камінь природний та штучний (керамограніт тощо);
- бетон, у тому числі ніздрюватий.
Якщо будівля піддається впливу підвищеної вологості постійно, то замість гідрофобізації потрібна гідроізоляція
Види та способи гідрофобізації фасаду різних виробників
Для гідрофобізації фасадів використовують матеріали із спеціально підібраним складом. Найбільш популярні:
- Біонік МПВ. Засоби цього виробника виготовлені на водяній основі, безпечні для здоров'я людини. Вони підходять для обробки бетону, цегли, каменю натурального та штучного, керамограніту. В асортименті є спеціальні склади із додатковими властивостями. До них відносять, наприклад, гідрофобізатор, що надає поверхні ефект мокрого каменю, підсилювач кольору для цегли і т.п.
- Dali Гідростоп. Цей засіб підходить для тих самих матеріалів, що і гідрофобізатори Біонік МБО. Додаткова перевага – Dali Гідростоп підвищує морозостійкість фасадів.
- Disboxan. Засіб має всі переваги інших гідрофобізаторів і при цьому не утворює на обробленій поверхні плівки. Disboxan підходить для оштукатурених фасадів.
- Реммерс Функосіл SNL. Цей засіб, як і Disboxan, підходить для обробки штукатурки, не утворює плівки. Додаткові переваги – підвищує стійкість матеріалу до впливу ультрафіолету, скорочує тепловтрати, надає поверхні властивості самоочищення під впливом атмосферних опадів.
- Вологоізолятор Гуд Майстер. Як і Реммерс Функосіл SNL засіб надає стінам властивості самоочищення, підходить для обробки штукатурок.
- Неомід. Це гідрофобізатор має повний стандартний набір характеристик всіх подібних засобів, підходить у тому числі для гіпосокартону, пористих видів бетону (піно- та газобетону), тротуарної плитки.
- Типром. В асортименті виробника цього гідрофобізатора кілька засобів з різним ступенем захисту: високий (проникнення всередину матеріалу до 3,5 см), середній (проникнення до 1 см), низький. Склад можна використовувати для обробки поверхонь із дерева.
Підбір відповідного гідрофобізатора здійснюють насамперед з урахуванням матеріалу, з якого виготовлені стіни. Засіб, придатний для цегли, може не підходити для штукатурки чи дерева. Витрата складу залежить від рівня водопоглинання матеріалу фасадів. В інструкції чи технологічній карті до кожного складу докладно описано процес підготовки засобу. Деякі є концентратами, тобто вимагають розведення.
Гідрофобізація поверхні фасадів штукатурки
Рекомендується проводити її в два етапи: спочатку внести в штукатурну суміш гідрофобізуючий антисептик (наприклад, Аквасепт), а після оштукатурювання додатково покрити фасади спеціальним засобом, що підходить для штукатурки.
Незважаючи на вологостійкість матеріалу, доцільно проводити і гідрофобізацію поверхні фасадів з плитки. У технологічній карті до просочення для керамограніту найчастіше вказують на те, що обробка плитки захищає її від втрати кольору та утворення грибка, цвілі.
Гідрофобізація поверхні цегляних або кам'яних фасадів
При виробництві облицювальної цегли до її складу додають гідрофобізуючі склади, щоб попередити вбирання вологи при атмосферних осадах. Сподіватися, що це збереже фасад з цегли з облицювального матеріалу від намокання не варто. Необхідно здійснити підсумкову гідрофобізацію зовнішньої поверхні кладки відразу після будівництва.
Справа кожного господаря виконати додаткову гідрофобізацію цегляного фасаду або заощадити. Цегла не зруйнується без додаткового покриття. Але на фасаді з цегли можуть з'являтися патьоки під відливами, карнизами або блоками кондиціонера, наприклад. Досягти рівномірного відтінку цегли в будь-яку погоду і через тривалий час допоможе поверхнева обробка цегли гідрофобізуючими складами.
Гідрофобізація фасадів промисловими альпіністами
Для гідрофобізації багатоповерхових будівель доцільно скористатися послугами промислових альпіністів. Це дозволить уникнути необхідності встановлення будівельних риштувань та застосування інших складних підйомних пристроїв. Альпіністам доступні найважчі для обробки місця. Професійні компанії правильно оцінять стан стін та підберуть відповідний гідрофобізатор. Ціна за гідрофобізацію фасадів залежить від наступних факторів:
- складність;
- об `єм;
- особливості архітектури будівлі;
- матеріал стін.
Підсумкова вартість гідрофобізації фасадів альпіністами залежатиме від вибраного засобу.
Інструкція з гідрофобізації стін своїми руками
Якщо будинок одноповерховий або з інших причин немає необхідності вдаватися до послуг професіоналів, обробку можна провести самостійно. Гідрофобізацію нової будівлі приступають на етапі фінішної обробки. Обробку старого краще проводити в період з кінця весни до осені. При використанні хімічно-агресивних складів знадобляться захисні засоби: рукавички, спецодяг, окуляри, респіратор.
Види пристроїв, придатних для нанесення гідрофобізатора:
- валик із довгою ручкою;
- апарат для розпилення розчинів;
- фарбопульти;
- апарат безповітряного розпилення.
Для зручного виконання роботи знадобиться драбини. Крім гідрофобізатора потрібно приготувати:
- очищувач висолів (наприклад, Антисолекс, Типром ОФ);
- ґрунтовку з антибактеріальними компонентами;
- будівельну суміш.
Грунтовку та очищувач від висолів перед гідрофобізацією можна нанести за допомогою тих самих пристроїв, що і основний засіб.
Порядок дій
- Оцінити стан фасадів.
- Підібрати потрібний засіб.
- Звільнити простір перед стінами.
- Очистити поверхню стін від пилу та бруду. Змити висоли очисником, видалити цвіль.
- Закласти щілини будівельною сумішшю.
- Використовувати ґрунтовку.
- Нанести перший шар гідрофобізатора.
- Через 1-1,5 години повторити всю процедуру.
У висновку про технологію гідроізоляції фасаду
Своєчасно та якісно виконана гідрофобізація фасадів будівлі значно продовжить термін служби стін, покращить зовнішній вигляд. За наявності фінансової спроможності доцільно доручити роботу фахівцям. Якщо ж немає необхідності вдаватися до їхніх послуг, то таку обробку легко здійснити самостійно.
Найменування послуг | Од. виміру | Ціна без податків |
---|---|---|
Миття фасаду апаратом високого тиску (суцільне) | М2 | от 12 |
Видалення солей, плісняви. | М2 | от 60 |
Гідрофобізація фасаду | М2 | от 30 |
*Вартість робіт визначається після огляду об'єкта і залежить від складності та обсягу робіт.
*вартість матеріалів розраховується окремо, після огляду об'єкта
*мінімальне разове замовлення 5000 грн