Фасади з HPL панелей
Ще одним цікавим та незвичайним видом облицювання вентфасадів є HPL-панелі.
Ще одним цікавим та незвичайним видом облицювання вентфасадів є HPL-панелі.
Навісний вентильований фасад - система, що складається з облицювальних матеріалів, які кріпляться на сталевий оцинкований, сталевий нержавіючий або алюмінієвий каркас до шару стіни, що несе, або до монолітного перекриття. За зазором між облицюванням і стіною вільно циркулює повітря, яке прибирає конденсат і вологу з конструкцій.
Батьківщиною навісних вентильованих фасадних систем у тому сучасному вигляді прийнято вважати Німеччину. Починаючи з 1950-х років там проводилися наукові дослідження, були розроблені конструктивні елементи та технологія монтажу вентильованого фасаду. На сьогоднішній день у Німеччині веде свою діяльність спеціалізований портал з навісних вентильованих фасадів (FVHF).
Всі елементи кріплення вентильованої фасадної системи є універсальними, що дозволяє вирішувати складні архітектурні та конструкторські завдання від класичних до ультрасучасних.
Для додаткового утеплення стіни будівлі до стіни за допомогою тарілчастих дюбелів або гнучких зв'язків кріпиться мінераловатний утеплювач. На цокольній частині будівлі використовується екструзійний (пінополістирольний) утеплювач. Він не пропускає і не вбирає вологу. При цьому величина зазору між утеплювачем та фасадом будівлі не повинна бути меншою за 40 мм. (за різними джерелами від 20 до 50 мм). Це дозволяє висхідним потокам повітря циркулювати між облицювальним матеріалом та утеплювачем, висушуючи шар утеплювача у разі попадання на нього вологи. З метою запобігання видуванню волокон з утеплювача, у разі застосування утеплювача з "некешованою" поверхнею, він накривається волого-вітрозахисною, паропроникною мембраною (плівкою), але це не є необхідною вимогою до влаштування систем вентильованих фасадів.
Дана система сприяє збереженню тепла в приміщенні, перешкоджає появі вогкості та суттєво зменшує кількість будівельного матеріалу, необхідного для зведення стін будівель, що веде до економії коштів при будівництві, полегшення всієї споруди та можливості збільшення поверховості будівлі.
Однак, у разі ремонту або реконструкції вже існуючої будівлі, наприклад, багатоповерхового житлового будинку, система навісного фасаду, що вентилюється, створить додаткове навантаження на несучі конструкції будівлі та її фундаменти. Тому перед прийняттям рішення про встановлення навісного фасаду рекомендується провести обстеження технічного стану будівельних конструкцій будівлі та, при необхідності, виконати їх посилення.
Ще одним цікавим та незвичайним видом облицювання вентфасадів є HPL-панелі.
Алюмінієві решітки вентиляційні, на сьогоднішній день найпоширеніший вид вентиляційних решіток. Своє поширення вони набули через деякі особливості та переваги по відношенню до ґрат виготовлених з інших матеріалів. Це такі особливості, як міцність щодо свого розміру, легкість у монтажі, низька корозійна властивість, можливість здійснювати фарбування під час виробництва порошковим методом, що позитивно впливає на вартість робіт, а отже, і на кінцеву ціну виробу, т.к. даний метод економічний, швидкий та ефективний.
Вентильований фасад з композитних панелей - це чудовий спосіб одночасно утеплити будівлю та надати їй репрезентативного вигляду. Декоративні панелі кріпляться на каркас з алюмінію або нержавіючої або оцинкованої сталі та складають облицювальну частину будівлі. Матеріал є легким, довговічним, красиво виглядає та надає практично необмежену кількість варіантів оформлення.
Керамограніт є відносно новий будівельний матеріал, який завдяки своїм відмінним експлуатаційним характеристикам набув великої популярності. Унікальні властивості цього нового штучного оздоблювального матеріалу зумовлюються специфікою його сировинної суміші та технологією його виробництва. Керамічний граніт багато в чому подібний до природного каменю, але за своїми технічними характеристиками значно перевершує цей натуральний матеріал.
Різнокольоровий фасад з керамограніту